Зеркало публикаций сайта Эвридей
  

Збагачувальні комбінати Єфремова або хто фінансує сепаратистів


2014-04-09 (08:49)

Сім’я Олександра Єфремова віджала дві гірничо-збагачувальні фабрики на Луганщині у структур Наталі Королевської та нового очільника Луганської міліції.

У голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова сталась неприємність. Днями Держфінмоніторинг заблокував його рахунки через підозру у фінансуванні тероризму.  Це, зрозуміло, викликало бурхливу реакцію відомого «регіонала»: «Ви можете розуміти, де я, і де терроризм…Там настільки всі прозоро, що будь-якій людині достатньо 10 хвилин, аби просто подивитися й зробити відповідні висновки».

Про фінансування тероризму (тобто проросійських мітингів у Луганську) говорити не будемо: такі зізнання добуваються на допитах учасників процесу. А от щодо фінансової прозорості, то тут фактів поступово стає більше.

Не будемо зараз згадувати про тендери, на яких сімейство Єфремова підняло понад 6 млрд. грн.держзамовлень чи про імперію його бізнес-партнера Едуарда Лозовського. Бо, виявилось, що не тендерами єдиними.

Кілька днів тому «Ділова столиця» виявила, що знаний «регіонал» отримав контроль над двома збагачувальними фабриками: «Слов’яносербською» і «Міусинською» (загальний річний оборот – 120 млн. грн.).

Зацікавшись, як це сталось, «Наші гроші» зафіксували стандартний алгоритм: в останні дні президентства Ющенка на фабрики накладали руку захланні «попередники». Але після приходу Януковича усе це добро магічним чином перекочовувало до сім’ї Єфремова. У кожному випадку, чи Ющенко, чи Янукович, держава виявлялась «в прольоті». А тепер деякі деталі.

Фабрика «Міусинська». Міліція з Єфремовим  

Відомо, що українські бізнесмени від влади більше люблять орендувати державне майно, аніж його купувати. Витрати – неспівмірно менші, а контроль такий самий. Так сталось і з «Міусинською». У розпал зміни президентів – 11 січня 2010 року – Фонд держмайна передав на 20 років фабрику орендарю – ТОВ «Донуголь-Альянс». Конкурсом це назвати було важко, оскільки претендент прийшов тільки один.

Державні ціни були гуманними – 25 000 грн. в місяць і оплата кредитних зобов’язань.

Із останніми, до речі, виникла судова історія, яка могла б зацікавити нинішніх правоохоронців. У контракті «Донуголь-Альянсу» із місцевим ФДМУ було зафіксовано, що орендар повинен оплатити 2 млн грн. заборгованості фабрики.

Однак минуло лише кілька місяців і раптово державний «Донбасантрацит», до якого належала фабрика, виявив, що боргів набагато більше – 14 мільйонів. Подав до суду і, зрозуміло, що безрезультатно: договір є договір. Так держава втратила 12 мільйонів на рівному місці, в обмін на 25 000 грн. щомісяця. Так що правоохоронці могли би поцікавитись у місцевих математиків способом їхнього мислення. Хоча, напевно, не поцікавляться.

Річ у тому, що за даними «ДС», ТОВ «Донуголь-Альянс», хоч і мало номінальних власників – Дмитра Борисенка, Олену Литвинову і Анатолія Югова – насправді входило в бізнес-орбіту Володимира Гуславського, який нещодавно очолив МВС в Луганській області. До цього він уже двічі був на цьому посту – у 2006-2007 і 2007-2010 рр.

Крім того, покерувати збагачувальною фабрикою «попередникам» вдалось недовго. Уже в 2011 році «Донуголь-Альянс» переписали на нового власника -  зірку із тендерної корони сімейства Єфремових – ТОВ «Індекспром». Співзасновницею останнього, нагадаємо,  є невістка регіонала – Наталія Єфремова.

Згодом «Індекспром» поступився правом власності новоствореній ТОВ «Схід-вугілля груп», яке номінально належить кіпрській «Ізікепітл Консалтінг Лімітед». Але це мало кого може ввести в оману. Тим паче, що «Схід-вугілля груп» має спільний телефон і адресу із державною бюджетною установою «Луганський регіональний центр з інвестицій та розвитку» зі структури Держінвестицій Владислава Каськіва. Від самого заснування у липні 2010 року і до 3 березня цього року Луганський центр з інвестицій очолював син нардепа – Ігор Єфремов.

Варто зауважити, що «справедливість» не далась Єфремову легко. Допомогли, так би мовити, обставини. На початку 2011 року, перед зміною засновників у «Донуголь-Альянсу» почалися проблеми із постачанням вугілля. «Донбасантрацит», до складу якого входить сім державних шахт, з якихось причин почав відвантажувати вугілля в іншу область, хоча на «Міусинській» переробка була дешевшою. В орендатора виник борг за три місяці по зарплаті.

Зате тільки власник змінився,  простоїв уже не було, а всі бізнес-процеси чудесним чином пішли на лад. Ну, і зараз успішно йдуть.

Фабрика «Слов’яносербська». Від Наташі до Саші

У цю фабрику «приватний бізнес» заходив важче, але подібним чином. У грудні 2009 року, 94% її майна за 1,27 млн грн. придбало ТОВ «Іфорас» з орбіти Наталі Королевської. Придбало, скажімо, так досить специфічно.

Дочекавшись перемоги Віктора Януковича, місцеві депутати у відкритому зверненні до нього викрили злочинну суть попередників:

«Кроме того, стало известно, что 21.12.2009 года недвижимое имущество предприятия было куплено ООО «Ифорас». Интересен тот факт, что частное предприятие «УкрБизнесКонсалтинг» по доверенности Государственной налоговой инспекции в Славяносербском районе от имени ГП «ГОФ «Славяносербская» выступило продавцом 94% недвижимого имущества фабрики за 1 млн. 273 тыс. гривен, при арестованном имуществе на сумму 8 млн. 137 тыс. гривен». 

Шкода, але далі прослідкувати, як переходила власність – важко. Місцеві депутати з якогось дива замовкли, більше не повертаючись до наболілої теми.

Натомість дані Єдиного реєстру судових рішень 2012 року зафіксували, що половиною майна фабрики «Слов’яносербська» почало володіти ТОВ «ГЗФ «Слов’яносербська». Засновником якого є той самий «Індекспром» Наталі Єфремової.

Так що схема «Робін Гуда» спрацювала в обох випадках. Правда, наполовину. Бо в багатих забрали, але бідним так і не роздали.

Ще одна відмінність – Робін Гуд на відміну від луганчан не ховав свого обличчя за балаклавою.

Слобожанські кіпріоти

Нагадаємо, що орендар «Міусинської» – ТОВ «Схід-вугілля груп» – формально належить кіпрській «Ізікепітл Консалтінг Лімітед».  І цікаво, що цих «кіпріотів» стає все більше на слобожанському ландшафті.

Фірми Єфремова із відомої адреси –Луганськ, вул. Краснодонська, будинок 7 Г – почали масово переходити в кіпрське підданство. Так вже сталось із ТОВ «Юніон Трейд Груп»  і  ТОВ «Грін-Медіа».

Зрозуміти це цілком можна. Річ у тому, що найуспішніша тендерна група Луганщини не припиняє перемагати у державних конкурсах.

У березні цього року «Схід-вугілля груп» виграло свій тендер у ДП «Луганськвугілля» на 6.7 млн грн (оренда вантажних автомобілів). Старі фірми теж беруть своє сотнями мільйонів. Майдан-Майданом, а бізнес-бізнесом.

Зрештою, нам не шкода. Головне, щоб не було як на Кіпрі, маємо на увазі його розділеність між двома країнами. При чому нам однаково, хто там фінансував їхній сепаратизм.

________________________________________________

Олексій Шалайський, Ірина Шарпінська, «Наші Гроші»

Обсудить на Форуме

Хроника прошедших дней: 7-е Апреля и 6-е Апреля

 


Оригинал публикации на Эвридей: everyday.in.ua/?p=6515

! everyday.in.ua !

Комментарии

Автор: Tommy   2016-06-19 (14:04)

Since I have a husband who delivers piazza and has kids of his own I can reassure you that he7#821&;s seen and heard much weirder things when working.

Автор: Andi   2016-06-21 (04:14)

You've captured this petlycrfe. Thanks for taking the time! http://qlwgxkqv.com [url=http://bzsrqkxxps.com]bzsrqkxxps[/url] [link=http://akijyyg.com]akijyyg[/link]

Автор: Missi   2016-06-22 (00:12)

Help, I've been informed and I can't become igaornnt.

Автор: Ziarre   2016-07-13 (14:28)

http://www.insuranceofmiddletennessee.com/settlement-of-auto-insurance-claims/ http://www.stolentango.com/news-blog/2015/5/21/sydney-private-screening http://www.insuranceofmiddletennessee.com/tag/contents-insurance/ http://www.jaglobaldirect.com/shop-adirondack/?category=Dresses http://www.isayyousayblog.com/2014/02/its-finally-here.html http://www.pgpschallenge.com/Who-Can-Apply http://www.stolentango.com/news-blog/index.html?author=555a0b4ce4b05d7d8a32f5f3

Автор: Destrie   2016-07-26 (10:31)

http://run2bmore.com/mercury-car-insurance-good-student.html http://run2bmore.com/cheap-car-insurance-in-seattle-wa.html http://petestylez.com/what-is-the-insurance-act.html http://thepetersonfamily1.com/saga-car-insurance-get-quote.html http://ziasecurity.com/get-car-insurance.html http://run2bmore.com/scion-tc-cost.html http://thepetersonfamily1.com/can-u-tow-a-car-with-no-insurance.html

Автор: Susie   2016-07-30 (13:26)

http://ltcinsuranceshopper.com/how-to-buy-auto-and-home-insurance.html http://slugglife.com/rental-car-insurance-paris.html http://uscaimconsulting.org/is-insurance-on-new-car-more-expensive.html http://lonestarautosale.com/cheap-one-day-car-insurance.html http://ltcinsuranceshopper.com/list-of-best-car-insurance-companies.html

Автор: Marty   2016-08-05 (21:39)

http://queguayabo.com/uei-auto-insurance.html http://jqsamples.com/rally-car-insurance-quotes.html http://affiyas.com/pay-car-insurance-in-advance.html http://jqsamples.com/insurance-to-buy-a-used-car.html http://queguayabo.com/car-insurance-quotes-bronx-ny.html

Автор: Amberly   2016-08-09 (02:44)

http://firstconguccsm.org/cheap-car-insurance-for-5-years-no-claims.html http://lettsgetmarried.com/pa-state-employee-car-insurance.html http://convenos.com/price-of-car-insurance-in-los-angeles.html http://kyalla.com/cheap-car-insurance-in-manchester-nh.html http://convenos.com/bandago-rate-code.html http://ashlynoutloud.com/should-i-buy-car-insurance-online.html http://kyalla.com/auto-insurance-in-franklin-tn.html

Автор: Joyelle   2016-08-14 (09:12)

http://www.carinsurancenn.top/WV/Parkersburg/cheapest-auto-insurance/ http://www.carinsurancenn.top/FL/Cocoa/best-auto-insurance-in/ http://www.carinsurancenn.top/SC/Greer/low-income-car-insurance-dmv/ http://www.carinsuranceai.us/NY/Bellmore/affordable-auto-insurance/ http://www.carinsurancewe.us/NJ/Kearny/cheap-non-owners-insurance-in/ http://www.carinsuranceadd.top/TN/Chattanooga/car-insurance-quotes/ cheap car insurance Jacksonville IL

Автор: Jonalyn   2016-08-15 (06:46)

http://rachetteez.com/clark-street-festival.html http://studioschoolaurora.org/halifax-travel-insurance-how-to-make-a-claim.html http://rachetteez.com/vehicle-insurance-agents-in-delhi.html http://studioschoolaurora.org/a-auto-insurance-world.html http://rachetteez.com/auto-insurance-elizabethton-tn.html

Автор: Lyndee   2016-08-16 (17:10)

http://daisyandhugh.com/remes-auto-body.html http://claudiacalero.com/state-auto-insurance-claims.html http://daisyandhugh.com/cheap-insurance-in-hemet-ca.html http://daisyandhugh.com/florida-kid.html http://kelseyklean.com/cheapest-car-insurance-ireland-boards-ie.html http://kelseyklean.com/provencher-insurance-lowell-ma.html http://daisyandhugh.com/car-insurance-swansea.html http://kelseyklean.com/auto-insurance-cip.html

Автор: Patch   2016-08-22 (00:34)

http://insurancequotesonline.pw/ http://getcarinsuranceonline.pw/ http://topcarinsurers.men/ http://bestautoinsurers.men/ http://carinsurancequotes.men/how-does-car-insurance-work.html

Автор: Jaydee   2016-08-30 (16:43)

http://www.forgetyoured.pw/ http://www.findedmedsonline.men/html/mojo.html

Автор: Lavonn   2016-09-21 (18:26)

http://casinoenlinea.top/top-casino-online-canada.html

Автор: Letitia   2016-09-22 (10:15)

auto insurance Fairburn GA

Автор: Janae   2016-09-30 (13:53)

http://everyheadcounts.org/how-much-does-teen-insurance-cost.html

Автор: Keshawn   2016-10-01 (02:45)

insurance for lpg converted cars

Автор: Kailyn   2016-10-02 (21:23)

http://carinsurancemega.top/binder-car-insurance.html

Автор: Koyie   2016-10-05 (04:59)

http://carinsuranceratescud.top/TX/Deer-Park/

Автор: Kellsie   2016-10-06 (17:46)

http://teamjuicebasketball.com/aj-car-insurancex.html

Автор: Kaycee   2016-10-07 (04:39)

http://teamjuicebasketball.com/car-insurance-brentwood-ny.html

Автор: Josie   2016-10-10 (16:12)

ziifile.com

Автор: Bones   2016-10-15 (00:59)

http://autoversicherungkosten.info/opel-astra-kfz-versicherung.html

Автор: Nerice   2016-10-17 (12:31)

cialis 10mg online canada

Автор: Dillanger   2016-10-21 (19:23)

http://kreditkartenohnegirokonto.info/deutsche-bank-kreditkarten-app.html

Автор: Janet   2016-10-24 (08:25)

http://gunstigekfzversicherung.info/kfz-versicherung-tarife.html

Автор: Sonny   2016-10-25 (01:29)

ratenkredit rbs kontoausz ge http://www./

Автор: Patsy   2016-10-25 (03:07)

kredit auslandsbank vor und nachteile der kreditkarten

Добавить новый

Ваше имя (ник):

Контактный e-mail (скрывается):

Ваш комментарий:

 | 


Введите текст с картинки в поле внизу: